Polityka polska i globalna, rozwój ekonomiczny i edukacja.

Polityka polska i globalna, rozwój ekonomiczny i edukacja.

Polityka polska i globalna, rozwój ekonomiczny i edukacja – to są tematy, o których chcę pisać.

Polityka, bo po latach terroru poprawności politycznej oraz niemocy sprawczej okazuje się, że może być inaczej. Że można nazywać rzeczy po imieniu. Że da się wiele zmienić.
Zawsze zastanawiała mnie niekonsekwencja, przypadkowość i niska efektywność działań politycznych w Polsce. Dlaczego tak jest. Czy zastój i pozorne bezpieczeństwo, wynikające z wyrównanego bilansu sił politycznych po wszystkich stronach jest warte stagnacji i straconych szans?

Rozwój ekonomiczny jest interesujący ze względu na jego wpływ na życie ludzi. Przez lata widziałem zabiedzone grupy społeczne. Pracownicy handlu i przemysłu, nauczyciele. Zarabiający tzw. średnią pensję, która była w istocie zasiłkiem. Zbyt dużo by umrzeć, zbyt mało, by żyć, kupić i utrzymać mieszkanie, kształcić dzieci. Widziałem tez powszechną hipokryzję, każącą w mediach mówić o tym tak, jakby to miała być norma, stan słuszny, permanentny i oczekiwany. Rezultat to miliony ludzi, które wyjechało z kraju, wzbogacając inne narody i bezpowrotnie oddalając się od Ojczyzny. Bo przecież „polskość to nienormalność”.

Edukacja dotyka mnie, przez całe życie, teraz bardziej pośrednio.
O tym jest ciężko pisać. Bardzo ważna i bardzo zaniedbana dziedzina. Edukacja podporządkowana jest dobru nauczycieli, choć powinna być podporządkowana dobru dzieci. Jedynym uzasadnieniem tego stanu jest fakt, że nauczyciele, jako dorośli, mają prawa wyborcze, a dzieci nie. Rodzice zaś, upodleni pogonią za chlebem oraz zastraszeni egzaminami dzieci, zatracają instynktowną potrzebę ochrony dzieci. Normą wśród nauczycieli są osobnicy, których intelekt pozwala wyłącznie na… No, na nic nie pozwala, bo nawet proste prace porządkowe wymagają myślenia.
Oczywiście są samorodni geniusze, którzy nawet w obecnym systemie, w szkołach publicznych, osiągają niewiarygodnie wspaniałe rezultaty. Z takimi miałem do czynienia też i uważam, że warci są wielkich pieniędzy i uznania. Niestety, musza się ukrywać i chronić przed atakami mniej (dalece mniej) lotnych kolegów i koleżanek. Taki system.

Poprzednio komentowałem na S24, pod innym nickiem. Niestety, S24 uległ degeneracji. Mając zaś w pamięci nonszalancję, z jaką dokonano zmiany, postanowiłem nigdy tam nie wracać.

One thought on “Polityka polska i globalna, rozwój ekonomiczny i edukacja.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s